YARDIMLARIMIZ KUDÜS DAVASINDA YARA ALANLAR İÇİN

YARDIMLARIMIZ KUDÜS DAVASINDA YARA ALANLAR İÇİN

24 Mayıs 2021 Pazartesi

     İsrail'in Gazze'ye yönelik düzenlediği hava saldırıları sonucunda Filistin topraklarında yaşanan insanlık suçuna sessiz kalmayan Derneğimiz müslüman kardeşlerimizin acılarını hafifletmek, yaralarını sarmak ve acil ihtiyaçlarını karşılamak için yardım çalışmalarına devam ediyor.

     Ülkede yaşananlar ve mazlumlar için yapılan yardım çalışmaları hakkında bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “İsrail’in eli kanlı yöneticileri Filistin topraklarında yıllardır planlı ve kanlı bir işgal gerçekleştiriyor. Kadın çocuk genç yaşlı demeden siviller hedef alınıyor. Tüm dünyanın gözü önünde en gelişmiş silahlar ve bombalarla Filistinli kardeşlerimiz katledilerek insanlık suçu işleniyor. Yıllardır süren ekonomik ambargoyla iyice zayıf düşürülen müslüman kardeşlerimizin evlerine işyerlerine zorla el koyuluyor direnenler ise tutuklanarak hapsediliyor. Tüm zorluklarla birlikte kendilerine doğrultulan namlulara direnen kardeşlerimiz verdikleri yaşam mücadelesinde öncelikle Kudüs’ün mahremiyetini ve Mescid’i Aksa’yı korumaya çalışıyor. Yıllardır kutsal bildiğimiz topraklarda yaşananlar sadece Filistinlilerin önüne koyulmuş bir sınav kâğıdı değil hepimizin notunun verileceği bir sınav kâğıdı. Bu sınav elbette bir gün bitecek. Ancak bizim sınav kâğıdımız önümüze konulduğunda notumuz ne olacak. Zulme hep birlikte direnmek ve inancımız gereği Kudüs davasına hep birlikte sahip çıkmak zorundayız. Bu sebeple Dost Eli Derneği olarak Filistin’de acil ihtiyaçların karşılanması, İsrail’in attığı füzelerle yıkılan hastane ve evlerin onarılması yaralıların tedavisinde gerekli ilaç ve tıbbi malzemelerin temini için nakit yardımlarımızla müslüman kardeşlerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Ramazan ayı içerisinde Filistin’de yapmış olduğumuz gıda giyim ve nakit yardımlarımıza Gazze’de yaşanan son saldırılarından sonra başlattığımız “ Filistin’e Acil Yardım” çağrısıyla işgal altındaki kardeşlerimiz için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

     Başkan M.SEÇER; abluka altında olan Gazze’deki müslüman kardeşlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için Nakdi destek vermek isteyenlerin Dost Eli Derneğine müracaat edebileceklerini belirtti,

Bu haber 304 kere okundu.