UZMAN ELLER İNSAN HAYATINA DOKUNDU…

UZMAN ELLER İNSAN HAYATINA DOKUNDU…

30 Mart 2020 Pazartesi

     Sağlık çalışmaları gerçekleştirmek için alanında uzman bir ekiple birlikte Çad’a giden Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Erdoğan İnlidere ve beraberindeki heyet; yoğun bir çalışma programının ardından Konya’ya döndü.

     Çad dönüşü bir açıklama yapan Mehmet Erdoğan İnlidere “Çad’ta sağlık hizmetlerinden yoksun ve ağrılarının dinmesini umut ve sabırla binlerce kardeşimizin dua ve selamlarını beraberimizde getirdik. Çad’da 4.262 çocuğun sünnet edilmesi ile birlikte farklı rahatsızlıklara da uzman doktorlarımız tarafından müdahale edildi. Çalışmaya gönüllü destek veren doktorlarımız anne ve çocuk muayenelerine ağırlık verirken, Genel Cerrahi, Çocuk hastalıkları, K.B.B, Ağız ve Diş sağlığı branşlarında yoğun bir çalışma gerçekleştirildi. Şiddetli ağrılarına rağmen imkânsızlıklardan dolayı tedavi olamayan yüzlerce hastanın yapılan müdahalelerle ızdırabı sona erdi. Sağlık hizmetlerinden yoksun insanların ağrılarının sona erdiğini ve sünnet edilen çocukların ailelerinin sevincini görebilmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bu çalışmaların gerçekleşmesine destek veren gönüllü ekibimize ve tüm hayırseverlere teşekkür ederiz” dedi.

     M. Erdoğan İNLİDERE ayrıca; Çad’ta 12 gün boyunca sabırla muayene sırası bekleyenlere kumanya verdiklerini ve yoksul halka gıda paketleri ile birlikte kesilen akika adak ve şükür kurbanlarının etlerinin de dağıtıldığını söyledi.

 

     Çad’ta gerçekleştirilen çalışma;

 

4.262      Sünnet

1.062      Anne çocuk genel sağlık taraması

  754      Diş muayene ve müdahale

  580      K.B.B muayene ve müdahale

Bu haber 1018 kere okundu.