TOGO’DAN GELEN HABER RAMAZAN MÜJDESİ OLUYOR…

TOGO’DAN GELEN HABER RAMAZAN MÜJDESİ OLUYOR…

11 Mayıs 2021 Salı

     Togo’da bulunan Dost Eli Derneği gönüllüleri Ramazan ayı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar devam ederken ülkeden gelen müjdeli haberler ise yüreklerimizde unutamayacağımız izler bırakıyor.

     Her şeye istikamet kazandıran, yol gösteren, kullarına hidayet veren, doğru yola ulaştıran Allah (c.c)  lütfuyla iyilik için atılan bir adım beraberinde nice müjdelerin habercisi oluyor. Togo’da Müslüman halkın varlığı ile birlikte yerel dinler ve Hıristiyanlık dinine mensup olarak yaşayanlarda bulunmakta. Yerel din mensubu olan Sadika Togo’da bulunan gönüllülerimizle birlikte vakit geçirmeye başladıktan sonra geçen yıl Ramazan ayı öncesi müslüman olma kararı verdi. O’nun hayatındaki değişiklik ve diğer müslümanlarla birlik ve beraberliği yakınlarının da dikkatini çekti ve Allah (c.c)’ ın lütfuyla bu yıl Sadika’ nın dayısı ile birlikte 10 kişi daha müslüman oldu. Togo’da bulunan gönüllülerimiz yeni müslüman olan bu kardeşlerimizle de tanışarak kendilerine Ramazan kumanyası hediye etti.

     Ülkenin sömürgeci güçlerin elinde olması ve halkın büyük bir kesiminin yoksulluk sınırı altında hayatını sürdürmeye çalışması sebebi ile Togo’da yapılan yardım faaliyetleri büyük önem taşıyor…

 

Bu haber 609 kere okundu.