TİGERİ CAMİİ İNDE İLK TERAVİH…

TİGERİ CAMİİ İNDE İLK TERAVİH…

20 Mayıs 2019 Pazartesi

     Dost Eli Derneğinin desteği ile Gürcistan Batum bölgesi Tigeri köyünde yapımı tamamlanan “ TİGERİ ” camiinin açılışı gerçekleştirildi.

     Çevredeki bulunan 7 köyün halkına hizmet verecek olan TİGERİ camiinde Ramazan ayı münasebetiyle ilk teravih namazı kılındı.

     Ramazan ayı yardım çalışmaları için Gürcistan’da bulunan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin AYBİLEK; “Hayırseverlerin desteği ile yapımı tamamlanan camiin amacına uygun bir şekilde çevre köylerden gelen müslümanları bir araya topladığını ve hep birlikte Ramazan ayının ilk teravi namazının kılındığını belirtti. Aybilek;  birlikte eda edilen namazların ardından Tigeri camiinin yapımına destek veren herkese ve İslam ümmetine dua edildiğini söyledi.

     Ülkede yapılan çalışmalara Batum Kobulati şehrine bağlı köylerde 200 aileye Ramazan kumanya paketleri dağıtılarak devam edildi.

     Ayrıca Batum Kobulati şehrine bağlı iki ayrı köyde Ramazan münasebetiyle 175 kişilik iftar programı düzenlendi. Kardeşlerin bir araya gelmesinin verdiği manevi coşkuyla yenen yemeğin ardından yapılan samimi sohbetlerde duygusal anlar yaşandı.

 

Bu haber 533 kere okundu.