SURİYE’DE SEL MAĞDURLARININ YANINDAYDIK…

SURİYE’DE SEL MAĞDURLARININ YANINDAYDIK…

2 Şubat 2021 Salı

     Suriye’de meydana gelen sel felaketi sonrası sel mağdurlarına Dost Eli  uzandı.

     Suriye’de güvenli bölge olarak belirlenen noktalara kurulan çadırlarda yaşayan binlerce kişi şiddetli yağışlar sonrası meydana gelen selle her şeyini kaybetti.  Sığındıkları çadırları içlerinde bulunan eşyaları ile birlikte sele kaptıran halka hayırseverlerin yardımı ulaştı.

     Sel felaketi sonrası bölgeye giden Dost Eli Derneği selin en çok vurduğu yerleşim noktalarında yakacak yardımı ile birlikte acil ihtiyaç olan çadır, sünger yatak, battaniye, kıyafet ve gıda dağıtımı gerçekleştirdi. Ailelerin diğer ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için nakit yardımı yapıldı.

     Yapılan yardım çalışması ile ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “ Geçtiğimiz hafta etkili olan ve sele yol açan sağanak yağışlar nedeni ile her şeyini kaybeden kardeşlerimizin kayıplarını gidermeye çalışıyoruz. Dost Eli Derneği olarak ilk yardımlarımızı bölgeye ulaştırdık. Selin etkili olduğu bölgelerde çalışmalar yapan ekiplerimiz acil ihtiyaç olan sünger yatak, battaniye, kıyafet ve gıda dağıtımlarıyla halkın bir bölümüne ulaştı. Ayrıca mevsim itibari ile ihtiyaç olan yakacak yardımı ailelere dağıtıldı. Bölgeye Acil yardım malzemeleri taşıyacak olan tırlarımız belirli aralıklarla yola çıkacak” dedi.

Patara Kiralik villa Antalya Kiralık Villa Gunluk Kiralik Villa Kalkan Kiralik Villa Kaş Kiralik Villa
soguk oda tamir soguk oda montaj soguk oda bakım soguk hava deposu buzhane tamir servisi
oto çekici acil oto çekici En yakin çekici En uygun Çekici Uzun Yol çekici
yol yardım oto kurtarma çekici kurtarıcı oto çekici
beyaz eşya servisi klima servisi buzdolabı tamircisi beyaz eşya tamircisi klima servisi

Bu haber 760 kere okundu.