SU KUYULARINDAN ÇIKAN BİR DAMLA SU DA SİZLERİN ELİYLE OLSUN…

SU KUYULARINDAN ÇIKAN BİR DAMLA SU DA SİZLERİN ELİYLE OLSUN…

30 Mart 2020 Pazartesi

Nijer’ de 21 SU kuyusu daha hizmete açıldı…

     Susuzluğun insan hayatını zorlaştırdığı ve susuzluk nedeni ile çok ciddi sorunların yaşandığı Afrika’da hayırseverlerin bağışlarıyla su kuyuları açılmaya devam ediyor.

     Şimdiye kadar Nijer’de 964 su kuyusu açan Dost Eli Derneği geçtiğimiz hafta Nijer ‘in başkenti Niamey’e 1.200 km. uzaklıkta olan Zender bölgesinin köylerinde açılan 21 adet su kuyusunun açılışını gerçekleştirdi. Kuyuların açıldığı köylerde yaşayan halkın en önemli ihtiyaçları olan suya kavuşmaları o anı yaşayanlar için bayram günü sevincine dönüştü.

     Ülkeye giden dernek görevlileri 15 gün süren çalışma programı içerisinde daha önceden Zender bölgesinde açılışı gerçekleştirilmiş olan 120 adet su kuyusunun kontrollerini yaptı.

     Gerçekleştirilen çalışmayla ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği yönetim kurulu üyesi İsmail KÖKSAL “ Afrika’da hala içecek su bulamayan ve bir bidon suya ulaşmak için saatlerce yürüyen kardeşlerimiz var. Nijer’e giden Dost Eli Derneği görevlileri bu bölgelerde inceleme yaparak su kuyularının açılacağı noktaları belirledi. Nijer’in farklı bölgelerinde açılacak olan bu kuyular her gün yüzlerce insana hizmet vererek nice bereket dolu günlere açılan kapı olacak. Şimdi tüm hayırsever kardeşlerimize diyoruz ki; açılacak su kuyularından çıkan bir damla su da sizlerin eliyle olsun” dedi.

 

Bu haber 1206 kere okundu.