SEL SAHİP OLDUKLARI HER ŞEYİ GÖTÜRDÜ…

SEL SAHİP OLDUKLARI HER ŞEYİ GÖTÜRDÜ…

31 Aralık 2018 Pazartesi

     SURİYE’nin İdlib ve Lazkiye kırsalında meydana gelen sel felaketi sonrası sel mağdurlarına Dost Eli  uzandı…

     Suriyede güvenli bölge olarak belirlenen noktalara kurulan çadırlarda yaşayan binlerce kişi şiddetli yağışlar sonrası meydana gelen selle her şeyini kaybetti.  Sığındıkları çadırları içlerinde bulunan eşyaları ile birlikte sele kaptıran halk kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor…

     Sel felaketi sonrası bölgeye giden Dost Eli Derneği İdlip kırsalında çadırlar kurdu, sünger yatak, battaniye, kıyafet ve gıda dağıtımı gerçekleştirdi.

     Yapılan yardım çalışması ile ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “ Geçtiğimiz hafta etkili olan ve sele yol açan sağnak yağışlar nedeni ile her şeyini kaybeden en az binlerce sivil bizden yardım bekliyor. Dost Eli Derneği olarak ilk yardımlarımızı bölgeye ulaştırdık. İdlip kırsalında çadırlar kuran yardım ekiplerimiz, sünger yatak, battaniye, kıyafet ve gıda dağıtımlarıyla halkın bir bölümüne ulaştı. Acil yardım malzemeleri taşıyacak olan tırlarımız belirli aralıklarla yola çıkacak. Aileler için çadır, battaniye, sünger yatak, gıda malzemeleri, kışlık bot ve kıyafet ihtiyacı bulunuyor. Tüm hayırseverleri destek olamaya davet ediyoruz” diye konuştu. 

 

Bu haber 641 kere okundu.