RAMAZANDA DA İYİLİĞİN BEREKETİNİ TAŞIYORUZ…

RAMAZANDA DA İYİLİĞİN BEREKETİNİ TAŞIYORUZ…

28 Mart 2022 Pazartesi

     Dost Eli Derneği 2022 yılı Ramazan ayı içerisinde yapacağı yardım çalışmalarına başladı.

     Dernek Konya Merkez başta olmak üzere ; Açlığın ve susuzluğun yaşandığı, iç savaşlarla mazlumların göz yaşlarının dinmediği farklı coğrafyalarda yer alan 21 ülkede gıda yardımları başta olmak üzere iftar programları düzenleyecek fitre, zekat ve sadakaları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak, Hastane acilleri servislerinde iftar için kumanya dağıtacak, yetimlere ve yaşlılara özel çalışmalarla onların bayram sevinci olacak.

     Dost Eli Derneğinin Ramazan ayı içerisinde gerçekleştireceği çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER;“ Dünya üzerinde farklı coğrafyalarda yaşanan savaşlar ve mazlumların uğradığı zulümlerin yerini emniyet ve huzura, hastalıkların şifaya, açlık, kuraklık ve yoklukların yerini bolluk ve berekete bırakmasını bu bereketli ayda çokça temenni ediyoruz. Her Ramazan ayında olduğu gibi, bu yılda bağışçılarımız ve gönüllülerimizle el ele nice hayırlı çalışmalar için birlikte hareket edeceğiz. Konya Merkezdeki ihtiyaç sahibi aileler başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışında alan el ile veren el arasında köprü olma vazifemizi en iyi bir şekilde yerine getirmek için çalışacağız. Bu niyetle yardım çalışmalarımız kapsamında yurtdışı ekiplerimiz yola çıkmaya başladı. ”dedi.

     Başkan M.SEÇER ayrıca; Ramazan ayı çalışmalarında şehrin önde gelen alış veriş merkezleri ile önemli noktalarında Dost Eli Derneğinin faaliyetlerinin anlatıldığı stanlar kurulacağını, vatandaşların arzusu üzere fitre, zekât vb. bağışların bu stantlarda makbuz karşılığında alınacağını ifade etti.

 

Bu haber 415 kere okundu.