RAMAZAN SEFERBERLİĞİ BAŞLADI…

RAMAZAN SEFERBERLİĞİ BAŞLADI…

29 Nisan 2019 Pazartesi

     Dost Eliyle 12 ülkede Ramazan bereketi

     Dost Eli Derneği Ramazan ayına özel yapılacak çalışmalarla yurt içi ve yurt dışında birçok ihtiyaç sahibi aileye ulaşacak.

     İhtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak kumanya bedelini 200 TL olarak açıklayan Dost Eli Derneği Ramazan ayı çalışmalarıyla binlerce yoksul ve mazlumun yanında olacak.

     Yurt içi çalışmalarında Konya merkezinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde iftar sofraları açacak. Dernek çalışmalarına gönüllü destek veren ev hanımlarının hazırladığı yemeklerle aileler ziyaret edilecek ve yapılan iftarla bu evlerde güzel bir birliktelik sağlanacak.

     Hastane acil servislerinde gözlem altında bulunan hasta yakınlarına iftar kumanyası dağıtılacak. Dernek ayrıca;  yetim çocuklar başta olmak üzere bayramlık kıyafetler hediye ederek yüzlerce çocuğun yüzünü güldürecek. Çocuk dünyasında var olan Ramazan ayı algısının manâ yönünü kuvvetlendirmek ve çocukları sevindirmek için onlara özel Ramazan paketleri hazırlayacak.

 

Ümmetin Kavuşması RAMAZAN!

     Dost Eli Derneği yurt dışı Ramazan çalışmalarını ise; Nijer, Burkina Faso, Togo, Benin, Moro, Etiyopya, Suriye, Yemen, Gürcistan, Arnavutluk ve Bosna Hersek de gerçekleştirecek. Bu ülkelerde iftar yemeği, gıda dağıtımları ve nakdi yardımlar yapılırken özellikle yetim evlerinin ihtiyaçları giderilecek. Ayrıca özellikle Afrika’da yapımı devam eden su kuyuları ve mescitlerden tamamlanmış olanlar faaliyete açılırken bu çalışmalara yenilerini eklemek için yer tespitleri yapılacak.

 

RAMAZAN bereketi için ele ele verme vakti…

     Derneğin 2019 yılı Ramazan ayı içerisinde yapacağı çalışmalarla ilgili bilgi veren Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “ Ümmetin kucaklaşmasının gerçekleştiği, kulluk ve iyiliğin seferberliği Ramazan ayının tüm kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Dost Eli Derneği olarak geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda Ramazan ayı içerisinde birçok hayırlı çalışmaların gerçekleşmesi için çalışacağız. Gönüllülerimiz ve bağışçılarımızla el ele verip hep birlikte görülmesi, duyulması, elinden tutulması gereken mazlumlara ulaşacağız. Ümmet birliği şuuruyla yoksul, mazlum ve yetimlere kucaklaşacağız. Ulaşabildiğimiz ülkelere Türkiye’nin paylaşma ruhu içerisindeki kardeşliğini taşıyacağız .” dedi.

     Başkan Mehmet SEÇER yapılacak yardım çalışmaları hakkında bilgi almak ve destek vermek isteyenler için Dost Eli Derneği merkez binası başta olmak üzere önde gelen alış veriş merkezleri ile şehrin önemli noktalarında faaliyetlerin anlattığı tanıtım stanlarının bulunacağını söyledi.

     Dost Eli Derneği görevlileri vatandaşların arzusu üzere fitre, zekât vb. bağışlarının alacağını bu stantlarda Ramazan ayı boyunca hizmet verecek.

 

1)KUMANYA 

Bağışlarınızla ihtiyaç sahiplerine ulaşacak kumanya paketleri bir ailenin temel gıda ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanmaktadır. Kumanya içeriği ülkelerin beslenme şartlarına uygun temel gıda malzemelerinden oluşmaktadır.

Kumanya Bedeli:200 TL

 

2) İFTAR

Açlık ve yoksulluğun yoğun yaşandığı ülkelerde; iftar programları düzenliyor, ihtiyaç sahibi kişilerin evlerinde iftar sofraları kurarak birlikte iftar ediyoruz. Bir kişilik iftar yemeği ikram edebileceğiniz gibi binlerce kişinin katıldığı bir iftar programına da destek sağlayabilirsiniz.

Yurt İçi:25 TL      Yurt Dışı:15 TL

 

3)  FİTRE, ZEKÂT, SADAKA

Fitre, Zekât ve Sadaka bağışlarınız ile ihtiyaç sahiplerine destek verebilirsiniz.(Fitreleriniz nakdi olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.)

Fitre Bedeli: 23 tl.

 

4) ÇOCUK RAMAZAN PAKETİ

Çocuk dünyasında var olan Ramazan ayı algısının manâ yönünü kuvvetlendirmek ve çocukları sevindirmek için özel Ramazan paketleri hazırlanmaktadır. Paketin içeriğinde bisküvi, gofret, çikolata, şekerleme, kitaplar, oyuncak bulunmaktadır.

Çocuk İftar Paketi Bedeli:25TL

 

5)BAŞUCU BAYRAMLIK

Hala başucunda bir bayramlık hayal eden ve bu hayal ile uykuya dalan ihtiyaç sahibi çocukların sabahını bayram yapmak için bayramlık hediye edebilirsiniz.

Bayramlık Bedeli: 200TL

 

6) YETİM DESTEĞİ

Doğal afetler, salgın hastalıklar, açlık, yoksulluk en çokta savaşlar yetim bırakır çocukları...

Gelin! Dünyanın birçok ülkesinde sahipsiz ve korumasız kalan yetim, öksüz çocukları

Yarınlara birlikte hazırlayalım. Peygamber emaneti yetimlerin barınma, gıda, giyim, sağlık ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Yetim Destek Bedeli: 150 TL

 

7) HASTANE ACİL SERVİSLERİNDE İFTARLIK 

Ansızın yolu hastaneye düşenler için hastane acil servislerinde iftarlık ikram edilmektedir.

İftarlık Bedeli: 10tl.

 

Bu haber 322 kere okundu.