RAMAZAN ÖNCESİ 3.500 AİLEYE YARDIM ULAŞTIRILDI

RAMAZAN ÖNCESİ 3.500 AİLEYE YARDIM ULAŞTIRILDI

21 Nisan 2020 Salı

     Dost Eli Derneği tarafından ihtiyaçlı durumu belirlenen ailelere Ramazan ayı öncesi temel gıda ve temizlik ürünlerinden oluşan yardım paketleri dağıtıldı.  Dernek Konya Merkez ve yakın ilçelerde ikamet eden 3.500 ihtiyaç sahibi aileye Ramazan ayının bereketini taşıdı.

     Koronavirüs ile mücadelede uygulanan tedbirler doğrultusunda yardımlar ailelere paketler halinde teslim edildi. Başta yaşlılar olmak üzere evden çıkması riskli olan ihtiyaç sahiplerinin yardım paketleri Dost Eli görevlileri tarafından evlerine teslim edildi.

     Yapılan çalışma ile ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER " Bu yıl rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayını karşılamamız önceki yıllardan farklı oldu. Aylardır tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık hayatın her alanında etkisini gösterirken özellikle ekonomideki etkisi biz yardım kuruluşlarının sorumluluğunu bir kat daha artırdı. İşinden ayrılan kendi işyerini çalıştıramaz hale gelen kardeşlerimizinde bu süreçte desteğe ihtiyacı var. Dost Eli Derneği olarak koronavirüsün gündemimize girmesinden sonra çalışmalarımızı hızlandırdık ve bağışçılarımızdan gelen destekle dernekte kaydı bulunan ihtiyaç sahiplerimizin yanısıra Belediyelerimiz ve Vefa Destek gurupları ile istişare ederek acil yardım ulaştırılması gereken ailelere Ramazan ayı öncesi temel gıda ve temizlik ürünlerinden oluşan yardım paketlerini ulaştırdık.Her zaman olduğu gibi  bu zor günlerde hayırsever halkımızla el ele vererek ihtiyaç sahiblerinin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Bu haber 835 kere okundu.