MAZLUM VE MASUM ÇOCUKLARIN YANINDAYDIK

MAZLUM VE MASUM ÇOCUKLARIN YANINDAYDIK

28 Ekim 2020 Çarşamba

     Dost eli derneği Suriye'nin sınır bölgelerinde bulunan sığınmacı kamplarında acil insani yardım çalışması gerçekleştirdi.

     Bir grup işadamı ile birlikte bölgeye giden dost eli derneği yönetim kurulu Üyesi Hüseyin Aybilek Suriye'de güvenli bölge olarak belirlenen noktalara kurulan kamplarda yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahibi ailelere temel gıda ve giyim başta olmak üzere acil ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan yardım paketlerini dağıttı.

     Yapılan çalışma hakkında bir açıklama yapan dost eli derneği yönetim kurulu Üyesi Hüseyin Aybilek " Bölgede sonu bir türlü gelmek bilmeyen zulüm ve sonrasında tarif edilemez bir perişanlık yaşanmaya devam ediyor. Suriye'de savaşın devam etmesi nedeniyle insanlar güvenli bölgelere kurulan kamplarda Birçok yokluğun içerisinde zorlu bir yaşam mücadelesi veriyor. Bizler dost eli derneği olarak bir grup işadamı gönüllümüz ile birlikte İdlip Afrin Cinderes ve Türkmen dağı bölgesindeki kampları ziyaret ettik . Savaşın mazlum halkı ve mazlum çocuklarının yanında olduk acil yardım paketleri dağıttık. Bombaların gölgesinde büyüyen çocukların aldıkları hediyeler sonrası yaşadıkları sevince ortak olduk" dedi. Hüseyin Aybilek Suriye de yıllardır yaşanan insanlık dramına karşı sessiz kalmadıklarını bölgeye Şimdiye kadar dost eli derneği tarafından 228 acil insani yardım tırı gönderildiğini ve önümüz kış olması nedeniyle başta temel ihtiyaç olan ekmek için un, gıda, giyim yakacak ve barınma alanındaki yardım çalışmalarının devam edeceğini belirtti.''

Bu haber 726 kere okundu.