KURBAN BAYRAMINI BEKLEYENLERE DOST ELİ UZANACAK

KURBAN BAYRAMINI BEKLEYENLERE DOST ELİ UZANACAK

17 Haziran 2020 Çarşamba

     Yaklaşan Kurban Bayramı için çalışma programını belirleyen Dost Eli Derneği bu yıl 18 ülkede kurban organizasyonu gerçekleştirecek. Dernek; Konya’dan başlayarak bu yıl da binlerce kişiye Kurban bereketi taşıyacak

     Dost Eli Derneğinin yıllardan beri hayırseverlerin desteği ile yürüttüğü yardım çalışmalarında önemli bir yer tutan Kurban programı ile bu yıl yine birbirini tanımayan binlerce insan arasında manevi bir bağ kurulacak. Paylaşılan kurbanlar; insanlar arasındaki sevgi, saygı, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu kuvvetlendirerek umudunu yitirmek üzere olanlar için yeni başlangıçlara vesile olacak.

     Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda bağışçıların talebine en iyi şekilde cevap verebilmek için şehrin önde gelen alışveriş merkezleri ile önemli noktalarına tanıtım stantları kurulacak. Kurban bağışı yapmak isteyenler Dost Eli Derneği merkez binasına gelerek bağışlarını yapabilecekleri gibi yine derneğin tanıtım ve bağış stantlarına Kurban bağışında bulunabilecekler.

     Ayrıca bağışçılar internet üzerinden kredi kartı ile (https://dosteli.org.tr/online-bagis) adresinden online bağış ve derneğe ait internet sitesinde verilen banka hesap numaralarından da (https://dosteli.org.tr/banka-hesap-numaralari) bağış işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

 

KURBAN BEDELLERİ;

Yurt Dışı :  750₺

Yurt İçi   :  1.200₺

Suriye    :  1.200₺

Filistin    :  2.000₺ 

 

KURBAN KESİLECEK ÜLKELER;

-       Türkiye

-       Benin

-       Burkina Faso

-       Çad

-       Fildişi Sahili

-       Nijer

-       Gürcistan

-       Moğolistan

-       Afganistan

-       Pakistan

-       Bangladeş

-       Moro

-       Yemen

-       Suriye

-       Bosna Hersek

-       Kosova

-       Filistin

 

Ayrıntılı bilgi için 444 42 05

Bu haber 2122 kere okundu.