KURBAN BAYRAMINI BEKLEYENLERE DOST ELİ UZANACAK

KURBAN BAYRAMINI BEKLEYENLERE DOST ELİ UZANACAK

30 Mart 2020 Pazartesi

     Yaklaşan Kurban Bayramı için çalışma programını belirleyen Dost Eli Derneği  bu yıl 21 ülkede kurban organizasyonu gerçekleştirecek. Dernek; Konya’dan başlayarak bu yıl da binlerce kişiye Kurban bereketi taşıyacak

     Dost Eli Derneğinin yıllardan beri hayırseverlerin desteği ile yürüttüğü yardım çalışmalarında önemli bir yer tutan Kurban programı ile bu yıl yine birbirini tanımayan binlerce insan arasında manevi bir bağ kurulacak. Paylaşılan kurbanlar; insanlar arasındaki sevgi, saygı, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu kuvvetlendirerek umudunu yitirmek üzere olanlar için yeni başlangıçlara vesile olacak.

     Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda bağışçıların talebine en iyi şekilde cevap verebilmek için şehrin önde gelen alış veriş merkezleri ile önemli noktalarına tanıtım stantları kurulacak. Kurban bağışı yapmak isteyenler Dost Eli Derneği merkez binasına gelerek bağışlarını yapabilecekleri gibi yine derneğin tanıtım ve bağış stantlarına Kurban bağışında bulunabilecekler.

     Ayrıca bağışçılar internet üzerinden kredi kartı ile (https://dosteli.org.tr/online-bagis) adresinden online bağış ve derneğe ait internet sitesinde verilen banka hesap numaralarından da (https://dosteli.org.tr/banka-hesap-numaralari) bağış işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

 

Kurban kesilecek ülkeler;

 

-          Konya ve ilçeleri

-          Benin

-          Burkina Faso

-          Çad

-          Etiyopya

-          Nijer

-          Tanzanya

-          Fildişi Sahili

-          Zimbabve

-          Afganistan

-          Bangladeş

-          Filipinler (Moro)

-          Filistin

-          Gürcistan

-          Pakistan

-          Moğolistan

-          Yemen

-          Suriye

-          Bosna Hersek

-          Kosova

-          Makedonya

Bu haber 933 kere okundu.