KIYAMETE KADAR BİTMEYECEK DUA; SU KUYULARI

KIYAMETE KADAR BİTMEYECEK DUA; SU KUYULARI

30 Mart 2020 Pazartesi

Çad’da su kuyuları açmaya devam ediyoruz...

     Dost Eli  Derneği Afrika da yaşanan sıkıntılara kalıcı çözümler getirmek amacıyla insanlığın en temel ihtiyacı olan temiz ve içilebilir su için su kuyuları açmaya devam ediyor. Su hayattır diyen hayırseverlerin desteği ile geçtiğimiz günlerde Çad’da 78 su kuyusu daha açılarak faaliyete geçirilmiştir.

     Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; "Su; kıyamete kadar bitmeyecek duanın adıdır, zor şartların hâkim olduğu Afrika’da susuzluk ve kuraklık hayatı durma noktasına getirmiştir. Bölge halkı su ihtiyacını belirli dönemlerde yağan yağmur sularının oluşturduğu göletlerden ya da kendi imkânları ile kazılan fakat temiz ve içilebilir olmayan su kuyularından temin etmektedir. Hal böyle iken insanlar, 45° - 50° sıcaklık altında  çamurlu ve hastalıklı sulara ulaşmak için ise her gün kilometrelerce yol kat etmektedirler.

     Su olmadan yaşamak nasıl mümkün değilse inananlar olarak bizlerin de içecek suya hasret kalan kardeşlerimizi görmezden gelmesi mümkün değil. Şimdi tüm hayırsever kardeşlerimize diyoruz ki; açılacak su kuyularından çıkan bir damla su da sizlerin eliyle olsun. Çünkü Afrika halkının temiz ve içilebilir suya ulaşmaları mümkün içilebilir su kaynaklarını bulmaya engel tek şey, maddi imkânsızlıklardır.

     Başkan Mehmet SEÇER; şimdi bize düşen kardeşlik ve sorumluluk bilinciyle Afrika da susuzluk çeken kardeşlerimize destek vermektir. Geçtiğimiz günlerde Çad’da 78 su kuyusu faaliyete geçirilmiştir ve yeni açılacak su kuyuları için bölge taraması yapılmaktadır. Bizler şunu gördük ki; hayır yolunda kim bir işe öncülük eder ilk adımı atarsa yanında onu yalnız bırakmayan sayısız güzel insanlar birbirini takip etmektedir. Hayra öncülük eden tüm su kuyusu bağışçılarına kardeşlerimiz adına teşekkür ettiğini belirtti.

Bu haber 793 kere okundu.