İNANÇ, GAYRET VE BAŞARI

İNANÇ, GAYRET VE BAŞARI

27 Şubat 2019 Çarşamba

     Dost Eli Derneğinden destek alan ailelere yönelik psikolojik destek çalışmaları devam ediyor.

     Derneğin “Toplumdaki Yerim” projesi kapsamında boşanmış, eşi vefat etmiş ve eşi ceza evinde olan bayanlara yönelik yürüttüğü psikolojik destek çalışmalarının ardından katılımcılara gelenekli el sanatlarından olan Çinicilik eğitimi verildi. Aldıkları çini eğitimiyle ortaya çıkardıkları ürünleri sergileyen bayanlar başarmanın mutluluğunu yaşadı.

     Dost Eli Derneğinde düzenlenen eğitim sonu programında bayanlara katılım belgeleri Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER, Başkan Yardımcısı Mevlüt YILDIRIM, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya MIZRAK ve çini eğitmenliğini yapan Kones Başkanı Şerife YILDIRIM tarafından verildi.

     Derneğin gönüllülük esasına dayalı olarak uzman eğitmenlerin desteği ile gerçekleştirdiği bu çalışmalarla; bayanlardaki duygusal çöküşün giderilmesi, stres düzeylerinin azalması, kendileri ve yaşamlarıyla ilgili daha olumlu duygu ve düşüncelere sahip olmaları, yaşamla bağlantılarının güçlenmesi, el becerisi kazandırılarak iyileştirilmeleri sağlanıyor.

Bu haber 836 kere okundu.