İDLİB YARDIM BEKLİYOR…

İDLİB YARDIM BEKLİYOR…

30 Mart 2020 Pazartesi

     Dost Eli Derneği olarak mazlumların yanında olma gayreti içerisinde olan bağışçılarımızla birlikte Suriye’de yaraları sarmaya devam ediyoruz.

     Temel ve zaruri ihtiyaçların karşılanması için ihtiyaca yönelik çalışmalar yapan Dost Eli Derneği, içinde bulunduğumuz kış ayları nedeni ile yaşadıkları kamplarda zor günler geçiren Suriye halkına acil insani yardım kapsamında 3 tır kömür, 2 tır gıda ve giyim yardımları ulaştırdı. Gönderilen yardımlarla binlerce kişiye ulaşan dernek, İdlib’e yapılan saldırı sonrasında başlayan göç ile oluşan ihtiyaçlar için harekete geçti.

     İdlib’e yapılan bombardımanların ardından yüz binlerce insan sınıra ve mülteci kamplarına göç etmekte. Çatışmalardan kaçan halkın sığınağı olan mülteci kamplarında ise sayının artması ve göçün ani olması barınma, beslenme, yakacak sorununu beraberinde getirmekte.

     Barınma ve beslenme sorununun giderek arttığı kamplarda 2–3 aile bir çadırda birlikte kalıyor ve en zoru birkaç gündür kalacak yer bulamayıp sokakta kalan ailelerin olması. Şimdi sınır bölgesine göç eden ailelere başta gıda ve çadır olmak üzere un, battaniye, sünger, kilim ve yakacak yardımları ulaştırılacaktır.

     Bölgeye ulaştırılacak acil insani yardım bağışlarınız için 444 4205 arayarak bilgi alabilir  https://dosteli.org.tr/online-bagis adresinden dilediğiniz miktarda destek olabilirisiniz.

 

Bu haber 984 kere okundu.