İDLİB HALKI İÇİN ACİL YARDIM

İDLİB HALKI İÇİN ACİL YARDIM

8 Ocak 2020 Çarşamba

     Sınırımızın ötesinde masum sivillerin kanı akmaya devam ediyor. Yıllardır zalimlere karşı direnen halkın neredeyse tek kalesi olan Suriye’nin İdlip kenti Rusya’nın da desteği ile gece gündüz ateş    altında. Başta kadın ve çocuklar olmak üzere binlerce İdlip’ li hayatta kalmak için güvenli bölgelere sığınıyor. İdlip halkının zor günleri. Bombalardan kaçan mazlumlar hayatta kalmak için yokluğun    içinde var olmaya çalışıyorlar.

     Acil insani yardımlarla mazlumların yanında olan Dost Eli Derneği sınır ötesine şimdiye kadar acil insani yardım malzemeleri yüklü 178. tırı gönderdi. Bölgeye gönderilen yardımlar ile ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “ İnsanlık dışı uygulamalarla yurtlarından edilen mazlum bir halk sınırımızın hemen ötesinde bizlerin kardeşliğine sığınmış bekliyor. Bizlerin yardımına ihtiyaçları var. Çaresizlik açlık ve dondurucu soğukla mücadele eden İdlip’li kardeşlerimiz için un, gıda, giyim, ayakkabı, battaniye, sünger ve yakacak yüklü yardım tırlarımızı düzenli olarak bölgeye gönderiyoruz. Duyarlı halkımızın desteği ile bu yardımlarımız devam edecek. Temennimiz yaşanan bu zulmün en kısa sürede sona ermesi” dedi.

     Zor günler geçiren mültecilerin temel ihtiyaçlarının karşılanması için yardım faaliyetlerine devam eden Dost Eli Derneğinin acil ihtiyaç malzemeleri ile yüklü 16 tırı önümüzdeki hafta bölgeye gönderecek.

     Yapacakları yardımlarla mazlum halkın yanında olmak isteyen duyarlı kardeşlerimiz acil ihtiyaçlar için destek verebilirler.

 

10 ADET EKMEK                 2.5 TL

BATTANİYE                        35 TL

SOBA                                150 TL

BİR ÇUVAL UN                   90 TL

3 KİŞİLİK ÇADIR                150 TL

1 TORBA KÖMÜR                25 TL

GIDA KOLİSİ                     100 TL

Bu haber 338 kere okundu.