HAYAT ÇORBASI İLE HAYATA TUTUNANLAR

HAYAT ÇORBASI İLE HAYATA TUTUNANLAR

15 Kasım 2021 Pazartesi

     Yapmış olduğu çalışmalarla yurt içi ve yurt dışında birçok çalışma gerçekleştiren Dost Eli Derneği; “Hayat Çorbası” adıyla okul yolunda olan yüzlerce çocuğa çorba ikram ediyor.

     Yapılan çalışma ile ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “Nimetin bol olduğu kıymetin az bilindiği bir zamanda yaşıyoruz. Dilimiz şükrederken kalbimiz elde edemediklerimizle meşgul. Bu meşguliyet bize yiyebiliyor, kolayca ulaşabiliyor olmanın önemini unutturdu. Yaptığımız yurt dışı çalışmalarında bizlerin kolaylıkla ulaşabildiği nimetlerden mahrum edilen binlerce insan gördük. Şahit olduklarımız sorumluluklarımızı artırdı. Yetimlerimizin ve yetimhanelerimizin ihtiyaçlarını tamamlamak için gittiğimiz Burkina Faso’da bağışçılarımızın desteği ile yine birçok çalışma gerçekleştirdik. Yetimhanelerimizde himaye ettiğimiz çocuklarımızın haricinde bölgede yaşayan diğer çocuklar için de ihtiyaçları doğrultusunda yeni bir çalışma daha başlattık. Bu çocuklar çoğu zaman yiyecekleri olmadığı için okula aç gidiyorlar. Yaklaşık 700 öğrenciye her sabah çorba ikramına başladık. Kendi kültürlerinden sevdikleri bir tas çorbayla güne başlayan çocuklar artık okula tok gidecekler. Yüzyıllardır Afrika halkının zenginliklerini ele geçirerek onları açlığa mahkûm eden misyoner zihniyet okul yolundaki çocukların aç halinden yararlanarak kendi amaçlarına doğru yönlendirmekte. Bu çocuklar ümmetin sorumluluğunda. Dost Eli Derneği olarak bağışçılarımızdan gelen destek ile birlikte çorba ikramımıza her sabah devam edeceğiz.” dedi

     Başkan M.SEÇER ayrıca; “HAYAT ÇORBASI” adıyla gerçekleştirilen çalışmanın bir tas çorba için bedelinin 3TL olduğunu belirtti.

Bu haber 794 kere okundu.