FİLDİŞİ SAHİLİ’NE TÜRKİYE’DEN DOST ELİ UZANDI…

FİLDİŞİ SAHİLİ’NE TÜRKİYE’DEN DOST ELİ UZANDI…

27 Nisan 2022 Çarşamba

     Ramazan ayının rahmet ve bereketi ile şehrimizde ve sınırlar ötesinde farklı ülkelerde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu ülkelerden biri olan Fildişi Sahili’ nde gerçekleştirdiğimiz yardım çalışmalarımızla yoksul halka Türkiye’den uzanan Dost eli olduk.

     Fildişi Sahili’nde Ramazan ayına özel programlarla ülkenin yetimleri başta olmak üzere yoksul halkı ile bir araya geldik. Farklı bölgelerde temel gıda paketleri dağıttık ve iftar sofraları kurarak binlerce kilometre uzakta müslüman kardeşlerimizle birlikte iftar edebilmenin sevincini yaşadık.

     Başta yetim çocuklar olmak üzere her yaştan birçok katılımcının bir araya geldiği iftar sofralarında kardeşlik birlik ve beraberlik duygusu üzerine konuştuk. Yetimlerin ülkemiz ve İslam ümmeti için yaptığı dualara göz yaşları ile amin dedik. Fildişi Sahili’nde eşi vefat etmiş yetim çocukları olan annelere ve ihtiyaç sahibi kalabalık nüfuslu ailelere nakit desteği verdik.

     Ayrıca; kısıtlı imkânlar içerisinde eğitim veren 2 medreseye sıra ve diğer ihtiyaçlarının temini için nakit yardımı yaptık. Yetim çocuklara bayramlık elbise aldık okul masrafları için harçlık verdik. Ülkenin yoksul halkına bağışçılarımızın desteği ile taşıdığımız Ramazan ayı bereketi yüzlerce kişinin iftarı sahuru ve bayram sevinci oldu.

Bu haber 475 kere okundu.