DOST ELİNDE BAYRAM SEVİNCİ BAŞLADI…

DOST ELİNDE BAYRAM SEVİNCİ BAŞLADI…

30 Mayıs 2018 Çarşamba

     Dost Eli Derneği yaklaşan Ramazan bayramı öncesinde her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına bayramlık kıyafet sevinci yaşatıyor.

     Yıllardır çocuklara “Başucu Bayramlıkları “ adı altında bayram alış verişi heyecanını yaşatan Dost Eli Derneği Konya merkezi ve ilçelerinde yaşayan çocuklarla buluşuyor. Derneğin giyim mağazasında gerçekleşen buluşmada çocuklar seçtikleri kıyafetler ve oyuncaklarla bayrama erken hazırlanıyor.

     Yapılan çalışma bir ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “ Ramazan ayının başlaması ile birlikte bu ay içerisinde gerçekleştirilmesi gereken birçok hayırlı ve bereketli çalışmalar için dost eli görevlileri ve gönüllüleri ile birlikte seferber olmaktayız. Çalışmalarımız yurt içi ve yurt dışında birçok alanda yürütülürken özellikle Başucu Bayramlıklarıadıylaçocuklara yönelik gerçekleştirilen çalışma ile ortaya çıkan mutluluk tüm çalışmalar için bizlere ayrı bir güç katmakta. Çocukların seçip beğenerek aldıkları kıyafetler ayakkabılar ve oyuncaklar ile Ramazan ayının bereketi binlerce çocuğun yüzündeki tebessümlerle ortaya çıkmakta. Onların bu mutluluğunun daha nice hayırlara vesile olacağı inancı içerisindeyiz.  Bizler dost eli olarak; hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile Ramazan Bayramı öncesinde başucunda bayramlık hayali kuran çocuklarımızın bayramlık hayallerini gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

     Dost Eli Derneği başta Konya olmak üzere civar ilçelerde oturan ihtiyaç sahibi 3000 çocuğa bayramlık giydirecek. Çocuklara bayramlık kıyafetler ve çeşitli hediyelerle birlikte tatil sürecinde okumaları için eğitici ve bilgilendirici kitaplarda verilmekte.

Bu haber 1170 kere okundu.