DOST ELİMİZ ISITAN EL OLMAK İÇİN UZANIYOR….

DOST ELİMİZ ISITAN EL OLMAK İÇİN UZANIYOR….

17 Ocak 2022 Pazartesi

     Dost Eli Derneği olarak soğuk havalarda ısıtan el olmaya devam ediyoruz. “Kış Yardımları” adı altında yurt içi ve yurt dışında çalışmalar gerçekleştiren derneğimiz Konya’ nın Bozkır ilçesine bağlı köylerde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını misafir etti.

     Konya’nın Bozkır ilçesine bağlı köylerde yaşayan ve ihtiyaçlı durumu tespit edilmiş ailelerin Ortaokul / Lise öğrencisi olan çocuklarını misafir ettik. Derneğin giyim mağazasında gerçekleşen buluşmada öğrenciler kışlık kıyafet ve bot ihtiyaçlarını kendi zevklerine uygun şekildi seçip deneyerek alış verişi heyecanını yaşadı. Öğrencilere kıyafetlerin yanı sıra çeşitli hediyeler verildi.

     Yapılan çalışma bir ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “Yıllardır gerçekleştirdiğimiz yardım çalışmaları ile en yakınımızdaki ihtiyaç sahibinden başlayarak sınırların ötesine uzanan bir dost eli olmaya gayret gösteriyoruz. Yürüttüğümüz tüm çalışmalarda Dost Eli görevlileri ve gönüllüleri ile birlikte ihtiyaç sahipleri için seferber olmaktayız. Özellikle çocuklara yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda ortaya çıkan mutluluk görüntüleri diğer tüm çalışmalar için bizlere ayrı bir güç katmakta. Çocukların seçip beğenerek aldıkları kıyafetler ayakkabılar ve kendileri için hazırladığımız çeşitli hediyeler onların değil bizlerin sevinci oluyor. İnanıyoruz ki; çocukların ışıldayan gözleri ve tebessümleri daha nice hayırlara vesile olacak” dedi.

     Derneğimiz Konya merkezindeki ihtiyaç sahibi ailelere ve onların farklı okullarda eğitim gören çocuklarına yönelik yardım çalışmalarına devam ediyor.

Bu haber 172 kere okundu.