DOST ELİ DERNEĞİ YARDIMLARINA DEVAM EDİYOR

DOST ELİ DERNEĞİ YARDIMLARINA DEVAM EDİYOR

30 Mart 2020 Pazartesi

     Konya merkezinden başlayarak ihtiyacı olana ulaşma çabası içerisinde olan Dost Eli Derneği yardım çalışmalarına devam ediyor.

     Dernek ihtiyaç sahibi ailelerin öncelikli olarak gıda, giyim, zaruri ev eşyası gibi temel ihtiyaçları karşılarken ayrıca havaların soğuması ile birlikte yakıt, soba, kışlık kıyafet yardımları ile hizmet alanını genişletiyor.

     Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “ Dost Eli Derneği olarak iyilik için çıktığımız yolda yürümeye devam ediyoruz.  Havaların soğuması ile birlikte bizler; kışın temel ihtiyaçlar arasında yer alan yakıt, soba, kışlık kıyafet yardımlarımız ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya devam ediyoruz.

     Konya merkezinde yaşayan ve derneğimizden hizmet alan ailelerin haricinde her yıl "Okulumda yanımda olur musun?" projesi ile Konya merkez ve ilçelerinde yaşayan yetimler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kışlık ayakkabı ve giysi desteği sağlamakta ve onlara çeşitli hediyeler vermekteyiz. Bu çalışmamıza Konya’nın 31 ilçesinden çocukları guruplar halinde davet ediyor onlara dernek mağazamızda mevsim koşullarına uygun kıyafetler ve çeşitli hediyeler vererek ilçelerine mutlu bir şekilde gönderiyoruz.

     Tüm bunlarla birlikte ilimizde yaşayan mülteci ailelerden özellikle eşi vefat etmiş ve çalışacak durumda kimsesi olmayan bayanlara ve çocuklarına temel ihtiyaçları doğrultusunda desteklerimiz devam edecek. Ayrıca sınır bölgelerimizde çok zor şartlar altında yaşayan mülteci kardeşlerimizin un başta olmak üzere temel gıda giysi battaniye yakacak gibi acil ihtiyaçlarının giderilmesi için e çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 1818 kere okundu.