DOST ELİ DERNEĞİ EL BAB TA

DOST ELİ DERNEĞİ EL BAB TA

1 Ağustos 2017 Salı

     Dost Eli Derneği Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de yürüttüğü “Fırat Kalkanı Harekatı” kapsamında DEAŞ terör örgütünden temizlenen Suriye’nin El Bab şeh

     Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı(AFAD) tarafından Suriye’nin El Bab şehrinde kurulan merkeze ulaştırılan yardımlar terör unsurları tarafından her şeyini kaybetmiş hayatta kalmak için mücadele eden bölge halkına dağıtıldı.

     Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “İnandığımız değerler açısından asla kabul görmeyecek uygulamalar ve katliamlarla yok edilen mazlumların yanında olan Dost Eli hayırsever kişi, kurum ve kuruluşların, destek ve katkılarıyla temin edilen başta gıda giyim olmak üzere acil insani yardım malzemelerini El Bab’ ta yaşayan mazlum halka ulaştırdı. Suriye’de yaşan onca zulme karşı hayatta kalanlar için zor bir süreç var. İnsanların öncelikle karınlarının doyması ve acil ihtiyaçlarının giderilmesi lazım. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığının orada önemli çalışmaları var. Bu çalışma öncesinde bölgedeki ihtiyaçları yakından gözlemleyen AFAT yetkililerinden bilgi aldık. Yapılan tüm hazırlıkların ardından 100. acil insani yardım tırını El Bab’a gönderdik. Bu yardımlar orada AFAT kontrolünde gerçekleşen organizasyonla dağıtıldı. Ayrıca  yardımlardan  El Bab yakınlarında bulunan Bzaa şehrine de ulaştırılarak zor durumda olan halkın acil ihtiyaçları giderildi ” dedi.

     Başkan Mehmet SEÇER yaptığı açıklamanın ardından; mazlumların yanında yer almanın ve insana hizmetin insanlık adına paha biçilemez bir değer olduğunu vurgulayarak yapılan yardımlara katkı sağlayan tüm hayırseverlere ve El Bab’ta  yardımların dağıtımını organize eden AFAT yetkililerine teşekkür ettiklerini belirtti.

Bu haber 1126 kere okundu.