DOST ELİ DERNEĞİ BZA A DA

DOST ELİ DERNEĞİ BZA A DA

22 Ağustos 2017 Salı

 Dost Eli Derneği Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de yürüttüğü “Fırat Kalkanı Harekatı” kapsamında DEAŞ terör örgütünden temizlenen bölgelerde yardım çalışmala

     Bu çalışmalardan biride terör örgütlerinden temizlenen Halep'in kuzeydoğusundaki El- Bab şehrinin doğusunda yer alan Bza’a da gerçekleştirildi. Suriye’nin Bza’a köyünde yaşayan ailelere gıda giyim ve acil ihtiyaç yardımında bulundu.

     Yapılan insani yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “ Yıllardır Suriye’de sürdürülen savaşla merhamet duygusunu yitirmiş gözünü kırpmadan binlerce masum insanın canına kıyanlar geride sarılması çok zaman alacak derin yaralar unutulmayacak izler bıraktılar. Şu an Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de yürüttüğü çalışmalar neticesinde güvenli bölge haline gelen yerleşim noktalarında yaşam mücadelesi veren halkın yanında olmaya onların acil gıda ve giyim ihtiyaçlarının giderilmesi yönündeki çalışmalara destek veriyoruz. Dost Eli olarak Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı(AFAD) tarafından Suriye’nin El Bab şehrinde kurulan merkeze insani yardım malzemeleri ulaştırmaktayız. Bu malzemeler AFAD yetkililerinin kontrolünde hayatta kalmak için mücadele eden bölge halkına dağıtılmakta” dedi.

Bu haber 919 kere okundu.