DOST ELİ BAYRAM SEVİNCİ YAŞATIYOR…

DOST ELİ BAYRAM SEVİNCİ YAŞATIYOR…

30 Mayıs 2019 Perşembe

     Dost Eli Derneği yaklaşan Ramazan bayramı öncesinde her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına bayramlık kıyafet sevinci yaşatacak. Yıllardır çocuklara “ Başucu Bayramlıkları ” adı altında bayram alış verişi heyecanını yaşatan Dost Eli Derneği Konya merkezi ve ilçelerinde yaşayan çocuklarla buluşuyor.

     Derneğin giyim mağazasında gerçekleşen buluşmada çocuklar seçtikleri kıyafetler ve oyuncaklarla bayrama erken hazırlanıyor. Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Seçer; “ Ramazan ayının başlaması ile birlikte bu ay içerisinde gerçekleştirilmesi gereken birçok hayırlı ve bereketli çalışmalar için dost eli görevlileri ve gönüllüleri ile birlikte seferber olmaktayız. Çalışmalarımız yurt içi ve yurt dışında birçok alanda yürütülürken özellikle “Başucu Bayramlıkları ” adıyla çocuklara yönelik gerçekleştirilen çalışma ile ortaya çıkan mutluluk tüm çalışmalar için bizlere ayrı bir güç katmakta. Çocukların seçip beğenerek aldıkları kıyafetler ayakkabılar ve oyuncaklar ile Ramazan ayının bereketi binlerce çocuğun yüzündeki tebessümlerle ortaya çıkmakta. Onların bu mutluluğunun daha nice hayırlara vesile olacağı inancı içerisindeyiz.  Bizler dost eli olarak; hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile Ramazan Bayramı öncesinde başucunda bayramlık hayali kuran çocuklarımızın bayramlık hayallerini gerçekleştirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

     Dost Eli Derneği Ramazan Bayramında 3 bin çocuğa bayramlık giydirecek.

     Hala başucunda bir bayramlık hayal eden ve bu hayal ile uykuya dalan ihtiyaç sahibi çocukların sabahını bayram yapmak için bayramlık hediye edebilirsiniz...

     Dost Eli Derneğinde bayramlık bedeli 200 TL.

Bu haber 183 kere okundu.