DERNEĞİMİZ AFGANİSTAN’ DA ÇOCUKLARA KIŞLIK MONT VE AYAKKABI DAĞITTI

DERNEĞİMİZ AFGANİSTAN’ DA ÇOCUKLARA KIŞLIK MONT VE AYAKKABI DAĞITTI

30 Mart 2020 Pazartesi

     “ Kış gelmeden kapıları siz çalın” sloganı ile kış ayılarına özel çalışmalar yaparak ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olan derneğimiz bu yardımlarla binlerce kişinin yüzünü güldürüyor.

      Konya merkez başta olmak üzere farklı coğrafyalarda yoksul mazlum ve mağdur halklar için çalışan derneğimiz Afganistan’da çocuklara da kışlık giysi ve çizme yardımında bulundu.

      Yapılan çalışma hakkında bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER ; “Ülkede 30 seneyi aşkın bir süredir devam eden iç savaş, çatışmalar ve intihar saldırıları ile yoksul halkın yaşam mücadelesinin daha da zorlaştığını biliyoruz. Bütün bunların yanısıra içinde bulunduğumuz kış mevsiminin zorluklarından en çok çocuklar etkilemekte. Bağışçılarımız bu çocuklarımızı unutmadı. Derneğimiz bağışçıların verdiği destekle Afganistan’da çocuklara kışlık giysi ve çizme dağıttı” dedi.

     Soğuk havaların her geçen gün şiddetini artırdığı Afganistan’da derneğimiz tarafından dağıtılan kışlık kıyafetler çocukların ve annelerin yüzünü güldürdü.

Bu haber 1127 kere okundu.