ÇAD’DA 5.000 KİŞİYE GIDA YARDIMI

ÇAD’DA 5.000 KİŞİYE GIDA YARDIMI

30 Mart 2020 Pazartesi

     Dost Eli Derneği yardım sever halkımızın isteği ve onlardan gelen bağışlarla Afrika’nın en yoksul ülkeleri arasında yer alan ÇAD’ da Ramazan ayı yardımlarıyla 5.000 kişiye ulaştı.

     Yardım çalışmaları için Çad’a giden Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Erdoğan İNLİDERE gönüllü yardım ekibi ile birlikte ülkenin yoksul halkıyla bir araya geldi. Ülkede bulunan Yemenli mültecilerin yaşadığı kampta ve Encemine bölgesinde 2.000 kumanyanın dağıtıldı.

     Kumanya dağıtım programına katılan Encemine Belediye Başkanı Türkiye’den ülkesinin yoksul halkına yardımlarla birlikte uzanan dost eli için duacı olduklarını söyledi.

     19 – 29 Mayıs tarihleri arasında Çad’da gerçekleşen Ramazan çalışmaları kapsamında sahrada kabilelerin yaşadığı beş farklı bölgede 3.000 kişinin katıldığı iftar sofraları kuruldu. Ayrıca adak kurbanları kesilerek yatılı eğitim veren medreselere verildi.

     Tüm bunların yanısıra Çad’da Dost Eli Derneği bağışçılarının desteği ile önceden yapımına başlanmış 52 adet su kuyusu kontrol edilerek teslim alındı ve içme suyu sıkıntısı çeken halkın hizmetine sunuldu.

Bu haber 204 kere okundu.