ÇAD’DA 10 SU KUYUSU DAHA HİZMETE AÇILDI…

ÇAD’DA 10 SU KUYUSU DAHA HİZMETE AÇILDI…

28 Kasım 2018 Çarşamba

     İçecek su konusunda oldukça ciddi sorunlar yaşayan Afrika halkının derdiyle dertlenen hayırseverlerin yaptıkları bağışlarla açılan su kuyuları içecek suya hasret insanların yaşam kaynağı oluyor.

     Dost Eli Derneği özellikle sıcakların dayanılmaz bir halde yaşandığı Afrika ülkeleri başta olmak üzere içme suyu sorunu yaşanan ülkelerde bu güne kadar toplam 766 adet su kuyusu açtı.

     Dernek son olarak yardım sever halkımızın isteği ve onlardan gelen bağışlarla yine susuzluğun yaşandığı ülkelerden biri olan Çad’ da 10 adet su kuyusunun açılışını daha gerçekleştirdi.

     Açılan Su kuyuları ile ilgili bir açılama yapa Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “ Hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle yapımı tamamlanan ve açılışını gerçekleştirdiğimiz su kuyuları Çad’ da yaşayan yoksul halkının en büyük sıkıntılardan biri olan susuzluk sorunun giderilmesine vesile oldu. 2.000 € maliyetinde olan her bir kuyu çevresinde yaşayan yüzlerce insanın yaşam umudu olacak” dedi.

     Başkan Mehmet SEÇER ayrıca; Dost Eli Derneğinin susuzluk sorununun yaşadığı ülkelerde yeni su kuyularının açılması için çalışmalarına devam edileceğini belirtti.

Bu haber 791 kere okundu.