BİNLERCE ÇADIR BİNLERCE İNSAN …

BİNLERCE ÇADIR BİNLERCE İNSAN …

28 Eylül 2021 Salı

     Dost Eli Derneği; Suriye’de binlerce cana kıyan zalimlere karşı direnen mazlumların yanında olmaya devam ediyor. Savaşın başladığı günden bu yana bölgeye gıda, giyim ve acil ihtiyaç malzemeleri gönderen Dost Eli Türkiye sınırında oluşturulan güvenli bölgelerde kurulan çadır kentlerde yardım dağıttı.

     Yardımların ulaştırıldığı bölgelerde yaşam mücadelesi veren halkın çektiği zorluklara dikkat çeken Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER “ Suriye’de evleri yerle bir edilen sahip oldukları her şey ellerinden alınan; çoğu yaşlı, kadın ve çocuklardan oluşan mazlum halk Türkiye sınırında yaşam mücadelesi veriyor. Binlerce çadır binlerce insan eldeki imkânlarla hayata tutunmaya çalışıyor. Sınırlı gıdayla doymak için değil hayatta kalmak için umutla bekleyen binlerce insan... Sofraların temel gıdası ekmeğin bir lokmasının dahi hesabını yapan anneler ve onların yetim kalmış çocukları. Hastalıklara ve soğuyan havaya bezden çadırlar altında direnen yaşlılar. Çocukların birazda olsa yüzü gülsün diye eğitim için sınıflar kurulmuş eldeki imkânlar doğrultusunda… Her alanda satır satır okunan yokluğun yansımaları…

     Bizler Dost Eli Derneği olarak Afrin, Türkmen Dağı, İdlip başta olmak üzere ulaşabildiğimiz bölgelere başta un olmak üzere çeşitli gıda malzemeleri, giyim, ayakkabı, çadır, battaniye, sünger, temizlik malzemeleri ulaştırıyoruz. Şimdiye kadar 296. tır yardım malzemesiyle mazlum halkın yanında olmaya çalıştık. Bölgeye yapmış olduğumuz son ziyarette gördük ki; ekmek ihtiyacı her geçen gün artıyor ayrıca havaların soğumasıyla halkın ısınmak için yakacak ve kışlık giyecek ihtiyaçları var. İnanıyoruz ki; kadın, çocuk, yaşlı, genç ayırt etmeden cana kıyanlar ve insanlara bu zulmü yapanlar bir gün azapların en şiddetlisini tadacaklar. O gün gelinceye kadar bizlere düşen mazlumların yanında olmak. Yıllardır bölge halkı için yapmış olduğumuz yardımlarla gördük ki; Suriye’de adına iç savaş denilen insanlık suçu acıyı ve sevinci, yokluğu ve varlığı paylaşmayı bilenler arasındaki bağı güçlendiriyor. Dost Eli Derneği olarak bizim safımız mazlumlardan yana diyen bağışçılarımızla birlikte bölge halkının yaralarını sarmaya devam ediyoruz ” dedi.

Bu haber 287 kere okundu.