BENİN’ DE YAPIMI TAMAMLANAN MESCİTLERDE İLK NAMAZ…

BENİN’ DE YAPIMI TAMAMLANAN MESCİTLERDE İLK NAMAZ…

30 Mart 2020 Pazartesi

     Birlik ve beraberlik içerisinde yardımlaşma ve paylaşma duygusunu sınırların ötesine taşıyan Dost Eli Derneği çalışmalarına devam ediyor.

     Dernek yurt içi ve yurt dışında çalışmalarına devam ederken hayırseverler tarafından Benin’ de yaptırılan 2 mescidin açılışını gerçekleştirdi.

     Geçtiğimiz Ramazan ayında temel ihtiyaçlara yönelik yardımlarla Benin’in yoksul halkının yanında olan Dost Eli Derneği görevlileri ülkenin farklı bölgelerinde yeni müslüman olmuş ve ilk kez Ramazanın coşkusunu yaşayan halkla bir araya gelmişti. Ve yeni müslüman olmuş bu kardeşlerimiz Dost Eli derneğinden dinlerini öğrenebilecekleri ve hep birlikte ibadet edebilecekleri bir mescit yapılmasını istedi.

     Benin’de yeni müslüman olmuş kardeşlerimizin mescit isteğine cevap hayırsever kardeşlerimizden geldi ve ülkenin farklı bölgelerinde beş mescidin inşası başladı. Yapımı tamamlanan mescitlerden ikisinin açılışı geçtiğimiz günlerde Benin’e giden Dost Eli Derneği görevlileri tarafından yapıldı. Yapılan dualar ve okunan ezanla birlikte ibadete açılan mescitte ilk namaz Dost Eli Derneği yönetim kurulu üyesi İsmail KÖKSAL tarafından kıldırıldı.

Bu haber 1098 kere okundu.