AZERBAYCAN’DA SÜNNET PROGRAMI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI…

AZERBAYCAN’DA SÜNNET PROGRAMI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI…

16 Ağustos 2018 Perşembe

     Dost Eli Derneği Azerbaycan’da düzenleyeceği sünnet programı ile ihtiyaç sahibi ailelerin bir isteğini daha gerçekleştirecek.

     Gönüllü sağlık ekibi 25 Ağustos’ta Azerbaycan’a gitmek için yola çıkacak.  Gerçekleştirilecek çalışma hakkında bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; Azerbaycan’da kısıtlı imkânlarla yaşayan ve maddi zorluklar nedeni ile çocuklarının sünnetini yaptıramayan yoksul aileler Türkiye’den gidecek sağlık ekibimizi bekliyor. Şimdiye kadar Balkanlarda birçok noktada yoksul ailelerin çocuklarının sünnetinin uzman eliyle gerçekleştirilmiş olması ve her çalışmadan sonra bu bölgelerden gelen taleplerin artması üzerine Dost Eli Derneği olarak ünümüzdeki günlerde Azerbaycan’da olacağız. 650 çocuğun sünnetinin gerçekleşmesini planladığımız bu çalışma için hayırsever kardeşlerimizin de ilgisi memnuniyet verici. Bir çocuğun sünnetini üstlenmek isteyen kardeşlerimiz ödedikleri 100 TL ile tanımadıkları bir ailenin dualarla bekledikleri günün mimarı oluyorlar” dedi.

     Bu özel ve anlamlı çalışmada sünnet edilecek çocuklara yeni kıyafetler, ayakkabı ve çeşitli hediyelerde verileceğini belirten Mehmet SEÇER çalışma için destek vermek isteyenlerin 25 Ağustos tarihine kadar dernekle bağlantıya geçebileceklerini belirtti.

 

Bu haber 715 kere okundu.