ACİL YARDIM TIR’LARI YOLA ÇIKTI

ACİL YARDIM TIR’LARI YOLA ÇIKTI

25 Kasım 2020 Çarşamba

     Havaların soğuması ile birlikte sınırımız ötesinde zor günler geçiren Suriyeli mazlumlar için Dost Eli Derneğinin acil ihtiyaç yardımları devam ediyor.

     Suriye sınırımızın ötesinde yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayan, mazlumların hayatta kalabilmek için verdiği mücadele ve yapılan yardımlarla ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı “Sınırımız ötesinde yıllardır devam eden zulüm rejimi masumların kanını akıtmaya devam etmekte. Uygulanan zulüm başta yaşlılar, kadınlar ve çocuklar olmak üzere binlerce cana kast etti. Hayatta kalanlar ise sığındıkları güvenli bölgelerdeki kamplarda her türlü yardıma muhtaç bir halde hayatta kalma mücadelesi vermekteler.

     Dost Eli Derneği olarak kış ayının gelmesi ile daha da zorlaşan hayat şartlarını bir nebzede olsa kolaylaştırmak için bölgeye ihtiyaç olan yardım malzemelerini ulaştırmaktayız. Konyalı hayırseverlerin desteği ile bu hafta un, gıda, kışlık giyim, battaniye, sünger, soba ve kömür yüklü  5 yardım tırı bölgeye gönderilerek dağıtıldı. Umudumuz ülkede bir an önce güvenliğin sağlanarak yaşanan tüm zulümlerin sona ermesi” dedi.

     Dost Eli Derneği savaşın başladığı ilk yıldan beri sınır ötesinden yükselen yardım çağrılarına hayırseverlerle birlikte cevap vererek bölgeye toplamda 236. Acil insani yardım tırı gönderdi…

Bu haber 675 kere okundu.