21 ÜLKEYE KURBAN BEREKETİ TAŞINACAK…..

21 ÜLKEYE KURBAN BEREKETİ TAŞINACAK…..

16 Ağustos 2018 Perşembe

     Her yıl Kurban çalışmalarını bağışçılardan gelen destekle devam ettiren Dost Eli Derneği bu yılda vekâlet yoluyla alınan kurbanların kesimini farklı ülkelerde gerçekleştirecek.

     Bu yıl yapılacak olan KURBAN çalışması ile ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “ Bizler inancımız gereği attığımız her adımda ve söylediğimiz her sözde olduğu gibi gerçekleştirdiğimiz Kurban ibadeti ile de; İslam’ın bütün mahlûkata şefkat merhamet ve ihsanla muamele edilmesi gereğini yerine getirmeye gayret gösteriyoruz. Paylaşılan kurbanlar; insanlar arasındaki sevgi, saygı, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu kuvvetlendirmekle birlikte umudunu yitirmek üzere olanlar için yeni başlangıçlara vesile oluyor. Tüm bunların yanı sıra KURBAN sınırlar ötesinde nice yoksunluklar içerisinde yaşayan kardeşlerimiz için yapılacak yeni çalışmaların kapısını açan bir anahtar oluyor” dedi.

     Mehmet SEÇER yaptığı açıklamada; Konya’dan başlayarak bu yıl 21 ülkede Kurban kesileceğini ve binlerce kişiye Kurban bereketi taşıyacaklarını söyleyerek; Dost Eli Derneğinin bu yılda kendi dinî bayramlarını sevinç ve huzur içerisinde kutlamaya hasret kalanların yanında olacaklarını söyledi.

     Dernek 2018 yılı Kurban çalışmaları ile açlık sınırındaki Afrika ülkeleri başta olmak üzere gözyaşı, şiddet, savaş, ekonomik sıkıntı ve yoksulluğun gölgesinde bayram yapmaktan kurtulamayan kardeşlerimizin yanında olacak. Kurban çalışması yapılacak ülkeler; Türkiye, Filistin, Bosna Hersek, Makedonya, Kosova, Gürcistan, Togo, Moğolistan, Pakistan, Benin, Burkina Faso, Nijer, Çad, Etiyopya, Tanzanya, Zimbabve, Bangladeş, Suriye, Filipinler / Moro, Afganistan, Gine, Sırbistan (Preşeva)

 

Kurban Bağış Bedelleri;

Yurt İçi          : 900 tl.

Yurt Dışı       : 580 tl.

Filistin           : 1.800 tl.

Bu haber 1801 kere okundu.