Okulumda Yanımda Olurmusun

Okulumda Yanımda Olurmusun

Dost Eli Derneği, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile Konya merkezi ve merkeze bağlı 28 ilçede yaşayan ilkokul ve ortaokula giden ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik “Okulumda Yanımda Olur Musun? " isimli programı ile ihtiyaç sahibi çocukların eğitim öğretim yılı içerisinde kullanacakları kırtasiye, eğitim dokümanı ve giysi ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Programın uygulama aşaması;

                A) Konya merkezinde; ilkokul, ortaokul ve liseye giden ihtiyaç sahibi çocuklara kırtasiye, kitap ve giyim yardımı, yıl içerisinde düzenlenen eğitim çalışmaları.

                B) Konya merkez dışı ilçelerden Konya merkezine gelen çocuklar için program üç aşamada gerçekleştirilmektedir.

Okul ihtiyaç paketi hediyesi; Dost Eli Derneği merkezinde kırtasiye,  yazlık ve kışlık giyim, ayakkabı, hijyen paketi, seviyeleri uygun kitap ve oyuncak hediyeleri verilir

Yemek ikramı; öğrencilere öğle yemeği ikram edilir.

Gezi programı; Konya ilinin eğitim, kültür, manevi ve tarihi cazibe merkezlerini tanıtıcı gezi programları düzenlenmektedir.

     Eğitim yılı başlangıcında ve kış döneminde çocuklara yönelik gerçekleştirilen bu çalışmayı önemsemekteyiz;

     Yapılan çalışma sürecinde; ilçelerde yaşayan yoksulluk ve kimsesizlik nedeni ile Konya merkezine daha önce hiç gelmemiş yada sadece hastaneye gelmiş çocuklar ile tanıştık.   Bu sebep ile bu programda eğitim dokümanı eksiği giderilen, kişisel ihtiyaçları karşılanan, sosyal etkinliklerden yararlanan ihtiyaç sahibi çocukların yeni ufuklar ve idealler kazanacağına inanıyoruz.


Bu sayfa 3679 kere görüntülendi.