BAŞUCU BAYRAMLIKLARI GÜLÜMSETİYOR     Dost Eli Derneği yaklaşan Ramazan bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına bayramlık kıyafet sevincini yaşatıyor. 


     Derneğin; Ramazan ayına yönelik çalışmaları yurt içi ve yurt dışında birçok alanda yürütülürken özellikle çocuklar için gerçekleştirilen çalışmalarla ortaya çıkan mutluluk çalışmalara farklı bir boyut kazandırıyor. Yıllardır çocuklara “Başucu Bayramlıkları “ adı altında bayram alış verişi heyecanını yaşatan Dost Eli, Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala öncelikle dernekten hizmet alan ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları başta olmak üzere Konya’nın ilçelerinde yaşayan çocukların bayramlık ihtiyaçlarını gidermeye başladı.

     Yapılan çalışma bir ilgili bir açıklama yapan Dost Eli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SEÇER; “ Yaklaşan Ramazan bayramı öncesinde Konya merkezde ve civar ilçelerimizde yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklarımız için bayramlık dağıtımına başladık. Bayramlık hediyelerini alan çocukların sevinciyle Ramazan ayı bir başka bereketleniyor. Onların mutluluğunun nice hayırlara vesile olacağı inancı içerisindeyiz.  Bu çalışmada hayırsever vatandaşların destekleri ile çocukluklarımız bayramlık beklentisine cevap vermiş olacağız” dedi.

     Dernek bünyesinde hizmet veren giyim mağazasında istedikleri kıyafetleri seçip alma imkânı bulan ve gülen yüzleriyle ayrılan çocuklara bayramlık kıyafetlerin yanısıra çeşitli kitaplar ve sürpriz hediyeler de veriliyor.

     Dernek bu çalışmayla; başta Konya olmak üzere civar ilçelerde oturan ihtiyaç sahibi 3000 çocuğa bayramlık giydirecek. Çocukların bayramlık alış verişi arefe günü öncesine kadar devam edecek.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN.


Bu haber 15/06/2017 Tarihinde eklendi ve 35062 kez okundu